ویزای شینگن

اخذ ویزای تضمینی شینگن توسط کارشناسان visaseven

ویزای شینگن سندیست که با صدور آن به وسیله ی مقامات مربوطه برای اشخاصی که علاقمند به سفر و یا بازدید از کشورهای عضو شینگن هستند ؛ این امکان را ایجاد میکند.

ویزای شینگن
محدوده ی شینگن متشکل از 26 کشورست که طبق قراردادی توافق کرده اند تا ساکنینشان در دیگر کشورهای عضو شینگن همچون کشوری آزاد تردد  داشته باشند.
22 کشور از این مجموعه ی 26 عددی عضو اتحادیه اروپا و 4 کشور دیگر آن عضو انجمن تجارت آزاد اروپا یا همان (EFTA) هستند.

نقشه شینگن
محدوده شینگن اکثر مناطق این قاره سبز را در بر میگیرد به جز انگلستان ، رومانی ، بلغارستان ، کروواسی ، قبرس و ایرلند که امید است به زودی به این مجموعه ملحق شوند. در این میان کشورهایی از جمله : نروژ ، ایسلند ، سوئیس و لیختنشتاین هستند که با وجود اینکه عضو اتحادیه اروپا نیستند ولی جزئی از کشورهای شینگن محسوب میشوند و سیاست تردد آزاد را محترم می شمارند.

اتحادیه اروپا VIS(ویزا اینفورمیشن سیستم) یکی از عظیم ترین بانکهای اطلاعاتی جهان است که از سال2007 شروع به فعالیت خودکرده است؛که از طریق آن میتوان به اطلاعات تمامی متقاضیان ویزای شینگن از هر کشوری دستیابی پیداکرد.
در پاسخ به این سوال که چه کسانی برای تردد در کشورهای عضو شینگن، به ویزای شینگن نیاز دارند باید گفت که، تمامی کشورهایی که عضو شینگن نیستند نیاز به اخذ ویزای شینگن دارند. البته برخی کشورها از این قانون مستثنی بوده و با وجود اینکه عضو کشورهای این حوزه نیستند نیازی به اخذ ویزا برای تردد در محدوده شینگن را ندارند.
با اخذ ویزای شینگن سفری به یادماندنی و مطمئن به کشورهای شینگن داشته باشید.


ویزای شینگن | ویزای تضمینی شینگن | ویزای فوری شینگن

مسافران خارج از منطقه‌ی شینگن می‌توانند با در اختیار داشتن ویزای شینگن، تحت زمان و شرایط مشخصی، به هر یک از کشورهای عضو این پیمان سفر کنند و در آن اقامت داشته باشند. در ادامه به معرفی این پیمان و چگونگی اخذ ویزای شینگن می‌ پردازیم.

ویزای شینگن | ویزای تضمینی شینگن | ویزای فوری شینگن

همان‌طور که در تصویر بالا نشان داده شد، اکنون ۲۶ کشور عضو شینگن هستند. از این میان ۳ کشور سوئیس، نروژ و ایسلند علی‌رغم آن‌که عضو اتحادیه اروپا نیستند، عضو شینگن هستند. همچنین ایرلند و بریتانیا از اعضای اتحادیه اروپا هستند که عضو شینگن نیستند؛ البته لازم به اشاره است که اخیرا بریتانیا از اتحادیه اروپا نیز خارج شد. کشورهای دیگر نیز از جمله رومانی، بلغارستان و قبرس نیز از جمله کشورهای در حال الحاق به این پیمان هستند.

ویزای شینگن | ویزای تضمینی شینگن | ویزای فوری شینگن

با داشتن (ویزای اتحادیه‌ ی شینگن) مجوز ورود و سفر به کشورهای عضو این پیمان را، برای حداکثر ۹۰ روز در هر ۶ ماه، اخذ می‌ کنید. به طبع شروع این تاریخ از لحظه‌ ورود به یکی از این کشورها آغاز می‌شود. این ویزا در اصل همان ویزای توریستی برای گردشگران محسوب می‌شود. از طرفی این نوع از ویزا به چند دسته‌ی دیگر تقسیم می‌شود.

ویزای شینگن | ویزای تضمینی شینگن | ویزای فوری شینگن

مدت زمان بررسی و تأییدیه دریافت ویزای شینگن

در واقع بررسی و تأیید دریافت ویزای شینگن فقط به مدت زمان 24 الی 48 ساعت زمان نیاز دارد اما روند اداری دریافت ویزا حداقل 14 روز و حداکثر 21 روز زمان می‌برد.

برای دریافت ویزای شینگن لازم است متقاضی هزینه‌های رفت و برگشت، هزینه مکان اقامت و مخارج روزمره سفرش را داشته باشد. در هنگام دریافت ویزای شینگن اگر فرد قبلاً ویزا دریافت کرده است لازم است که کپی ویزاهای قبلی خود را ارائه دهد.

برای تمدید اعتبار ویزای شینگن درصورت داشتن دلایل درست و توانایی اثبات آنها مانند مسائل شخصی، کاری، درمانی یا … متقاضی می‌تواند به مؤسسات مربوطه در یکی از کشورهای شینگن مراجعه کرده و برای تمدید ویزای خود اقدام نماید.

ویزای شینگن | ویزای تضمینی شینگن | ویزای فوری شینگن

باید هایی درباره ی ویزای شینگن

کد تعداد دفعه‌های مجاز ورود تعیین می‌کند با این ویزا چند بار می‌توانید به محدوده شینگن وارد شوید. کد ۱ (سینگل) یعنی اینکه پس از یک بار ورود و خروجتان از شینگن، ویزای شما بدون توجه به تاریخ اعتبار و روزهای مجاز آن باطل خواهد شد. به همین ترتیب کد نامحدود (مالتی پل) به معنی ورود نامحدود به محدوده شینگن است و شما می‌ توانید در مدت اعتبار ویزا و تعداد روزهای مجاز مشخص در ویزایتان به شینگن وارد و از آن خارج شوید.

اولین ورودتان به مرزهای شینگن باید از همان کشوری باشد که در فرم تقاضای خود اعلام کرده و بر اساس آن ویزا گرفته‌اید. تغییر مسیر ورودی می‌تواند در مرزهای شینگن مشکل ایجاد کند و در بدترین حالت ممکن است ویزا را باطل کنند و دارنده ویزا را به کشور مبدا بفرستند. مثلا اگر شما ویزای شینگن خود را از هلند گرفته باشید ولی از فرانسه وارد شنگن شوید، مقامات مرزی در فرانسه می‌توانند به دلایلی کاملا قانونی به شما اجازه ورود نداده و شما را به کشوری در خارج از شینگن اخراج کنند.

بعد از دریافت ویزای شینگن و ورود به محدوده شینگن عملا می‌توانید به همه کشورهای آن مسافرت کنید؛ چرا که کنترل مرزی بین کشورهای شینگن وجود ندارد .

دریافت ویزای شینگن لزوما به معنی تضمین ورود شما به محدوده نیست. مقررات گفته‌شده، چهارچوب کلی است و مقامات مرزی هر کشوری مجازند تا با توجه به وضعیت ویژه هر مسافر به او اجازه ورود بدهند و یا از ورودش به محدوده شینگن جلوگیری کنند.

افرادی که ویزای شینگن در گذرنامه‌ خود دارند، شانس بیشتری برای اخذ ویزای دوباره خواهند داشت.

ویزای شینگن | ویزای تضمینی شینگن | ویزای فوری شینگن
 • ویزای عادی شینگن یا همان USV:

با توجه به چگونگی و هدف مسافرت، اقسام متفاوتی از ویزای شینگن وجود دارد. با اخذ این ویزا می توانید جهت ترانزیت و یا اقامت در کشورهای عضو شینگن در بازه زمانی مشخص از آن بهره ببرید.
با توجه به این موضوع ویزای عادی خود به سه دسته B,A و C تقسیم می شود.

 • ویزای شینگن نوع A :

این نوع ویزا به دارنده ی آن اجازه می دهد تا در محدوده فرودگاهی وارد شده و جهت تغییر پروازش به مقصد مشخص دیگری اقدام نماید.

 • ویزای شینگن نوع B :

ویزای نوع B به شما این اجازه را می دهد تا برای مدت زمان نهایتاً 5 روز در کشورهای عضو شینگن تردد داشته باشید. در صورتی که کشور مقصد عضو کشورهای شینگن نباشد. این ویزا تنها به منظور ترانزیت صادر میگردد؛ نه برای اهداف تجاری ، گردشگری و یا حتی دید و بازدید.

 • ویزای شینگن نوع C :

این نوع ویزا برای بازه زمانی کوتاهیست که نهایتا به 90 روز می رسد و به دارنده اش این اجازه را می دهد تا با توجه به اعتبار ویزا و هدف سفرشان به کشورهای شینگن تردد نمایند؛ که خود به سه دسته تقسیم می شود:
یکبار ورود ، دوبار ورود و چندبار ورود
ویزای یکبار ورود:
که به دارنده آن اجازه ورود به محدوده شینگن را تنها و تنها برای یکبار می دهد.
ویزای دوبار ورود:
دارنده ی این ویزا اجازه دارد تا دوبار وارد حوزه ی شینگن شود ، بدین معنا که می تواند وارد شود، خارج شود و مجدد وارد شود که پس از آن ویزا منقضی می گردد.
ویزای چندبار ورود :
که دارنده اش را برای ورود و خروج های متعدد مجاز می کند ، البته برای بازه زمانی 90 روزه در نصف سال که از لحظه ورودش به محدوده شینگن محاسبه می شود.

کشورهایی که مسافر پس از اخذ ویزا می تواند به آنها وارد شود شامل: اتریش ، بلژیک ، جمهوری چک ، دانمارک ، استونی ، فنلاند ، فرانسه ، آلمان ، یونان ، لهستان ، ایسلند ، ایتالیا ، لیتوانی ، لتونی ، لوکزامبورگ ، مالت ، هلند ، نروژ ، مجارستان ، پرتغال ، اسلواکی ، اسلوونی ، اسپانیا ، سوئد و سوئیس می شود.

 • ویزای معتبر منطقه خاص (تعیین شده):
 • این نوع از ویزا به شما اجازه ی سفر تنها به کشور صادر کننده ی ویزای شینگن را می دهد یا در برخی موارد بعضی از کشورهای دیگر شینگن که در ویزای مربوطه لحاظ شده. به غیر از کشورهای لحاظ شده در این ویزا ، الباقی کشورهای شینگن اجازه ورود به مسافر نمی دهند.

  • ویزای شهروندی (ملی):

  ویزای شهروندی برای موارد خاصی چون کسانی که قصد تحصیل ، کار و یا اقامت دائم در یکی از کشورهای عضو شینگن را دارند ، صادر می شود.این ویزا می تواند به صورت یکبار ورود نیز برای کسانی که قصد اقامت و یا کاری مشخص را برای مدتی معلوم دارند و پس از آن قصد بازگشت به کشورشان را دارند صادر شود .

   

  مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن

  قبل از هر موردی باید هماهنگی‌های لازم را با سفارت کشور مقصد انجام دهید. مدارک مورد نیاز برای اخذ ویزای شینگن در اکثر کشورهای عضو این پیمان شبیه به یکدیگر است و تنها در برخی از جزئیات و موارد، تفاوت کمی دارند. به هر ترتیب، مدارک اصلی که باید همراه داشته باشید، شامل موارد زیر است:

  1. فرم تکمیل‌شده‌ درخواست ویزا اولین مورد است. این فرم باید از سفارت مربوطه دریافت شود. هر چند که این کشورها عضو شینگن هستند، ممکن است فرم درخواست ویزای هر یک از آن‌ها متفاوت باشد؛ در نتیجه لازم است از سفارت‌های آن‌ها دریافت شود.

  2. همراه داشتن اصل گذرنامه با امضاء , همچنین گذرنامه باید تا حداقل ۶ ماه پس از درخواست روادید، اعتبار داشته باشد.

  3. عکس پرسنلی رنگی تمام رخ با زمینه‌ی سفید که باید با ظاهر وقت صاحب عکس هم‌خوانی داشته و جدید باشد.

  4. مدارک شغلی رسمی مانند جواز کسب، روزنامه‌ی شغلی، فیش حقوقی و گواهی اشتغال به کار یا تحصیل لازم است. همچنین، اسناد ملکی شخص متقاضی و منابع مالی وی همراه با گردش حساب رسمی مورد نیاز خواهد بود.

  5. متقاضیان روادید باید برای کل مدت‌ زمان سفر بیمه‌ مسافرتی فردی یا جمعی داشته باشند. شرکت بیمه‌گذار نیز باید نماینده‌ معتبری در کشور مقصد داشته باشد.

  6. بلیط پرواز رفت و برگشت به کشور مقصد یا رزرو بلیط لازم خواهد بود.

  7. همراه داشتن برگه‌ی تاییدیه‌ رزرو هتل یا اصل دعوت‌نامه‌ای که شخص دعوت‌کننده از کشور مقصد برای متقاضی فرستاده است.

  ویزای شینگن | ویزای تضمینی شینگن | ویزای فوری شینگن

  نکاتی درباره ی دریافت ویزای شینگن

  شما با دانستن برخی از نکات مهم می توانید براحتی ویزای شینگن را اخذ کنید:

  تمامی مراحل درخواست و دریافت ویزای شینگن در همه سفارتخانه‌های عضو این پیمان امکان پذیر است.

  لازم است تمامی مدارک لازم برای سفر به صورت کامل آماده و تحویل داده شود.

  کلیه مدارک باید به زبان کشور مقصد ترجمه شوند و مهر دادگستری نیز در آن‌ها درج شود که این کار را دارالترجمه‌ها بعد از ترجمه مدارک انجام می‌دهند.

  حداقل 4 ماه قبل از سفر برای دریافت ویزای شینگن اقدام نمایید.

  برای دریافت ویزای شینگن در کوتاه ترین زمان ممکن با کارشناسان ویزا سون تماس بگیرید.

  ویزای شینگن | ویزای تضمینی شینگن | ویزای فوری شینگن

  سوالاتی که برای دریافت ویزای شینگن از شما پرسیده می شود؟

  یکی از مراحل دریافت ویزای شینگن انجام مصاحبه توسط سفارت می‌باشد.

  قصد سفر به کدام کشور عضو اتحادیه شینگن را دارید؟

  هدف از سفرتان به کشورهای شینگن چیست؟

  آیا از اعضای افراد خانواده، آشنایان، دوستان یا فامیل‌های خود کسی را در کشورهای عضو شینگن دارید؟

  آیا هزینه ی سفرتان را خودتان پرداخت می‌ کنید؟

  آیا متأهل هستید؟ اگر پاسخ شما مثبت است، چه مدت است که ازدواج کرده‌اید و شغل همسرتان چیست؟

  آیا دارای فرزند هستید؟ اگر پاسخ شما بله است، جنسیت آنها چیست؟ چند سالشان است و شغلشان چیست؟

  قصد دارید تا چه مدتی اقامت داشته باشید؟

  ویزای شینگن | ویزای تضمینی شینگن | ویزای فوری شینگن

  اخذ ویزای شینگن خود را به مشاورین و متخصصین حرفه ای ما بسپارید.